درباره کانادا

بکانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده ‌است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی، استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارد. بیش از 75 درصد کل محصولات کانادا در استان های انتاریو و کبک تولید می شود. تورنتو با ۵.۵ میلیون نفر جمعیت بزرگ ترین شهر کانادا است. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نووااسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد و ساسکاچوان استان‌های این کشور هستند. سه قلمرو کانادا شامل خطه شمال غرب، نوناووت، و یوکان می باشد.
جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا ، بیش از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر است. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند، زندگی می‌کنند. با داشتن فقط ۳۳ میلیون جمعیت، کانادا یکی از کم جمعیت ترین کشور های دنیا در مقایسه با وسعت آن می باشد. در این کشور بیش از ۲۰۰ فرهنگ مختلف وجود دارد. با توجه به فرهنگ های مختلف در این کشور، کانادا یکی از بهترین منطقه های دنیا برای مهاجرین به حساب می آید. نزدیک به نیمی از جمعیت کشور کانادا از کشورهایی به غیر از انگلیس و فرانسه می آیند. مونترال مرکز ایالت کبک، بزرگ ترین شهر فرانسوی زبان جهان پس از پاریس است. ونکوور در غرب کانادا، زیباترین و بهترین شهر جهان به انتخاب سازمان ملل متحد است.
سطح بالای زندگی، آمار پائین جرم و امنیت بالا، آموزش رایگان تا عالی ترین سطوح، بیمه درمانی فراگیر،‌ طبیعت زیبا و ترکیب چند فرهنگی کانادا، زمینه بسیار مناسبی را برای شروع یک زندگی جدید بدون هرگونه تبعیض از نظر نژاد، ملیت، مذهب و جنسیت فراهم نموده است. بیش از یک میلیون مسلمان با قومیت های مختلف در کانادا زندگی می کنند.
کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد. بیشترین شرکت های تولیدی کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزی، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.

 

خدمات دانش آموزی (مدارس، کالج ها)

این خدمات شامل موارد زیر است:

  • مشاوره آموزشی انتخاب رشته و دانشگاه
  • خدمات کامل ثبت نام و پذیرش برای دوره های دبستان، دبیرستان، پیش نیاز دانشگاهی
  • مشاوره و نظارت جهت تکمیل مدارک
  • خدمات کامل ویزای دانشجویی و دانش آموزی
  • پشتیبانی دانش آموزان نوجوان و ارتباط با موسسات آموزشی به نمایندگی از خانواده ایشان